Centrum Diagnostyczne Tomografia SOCT, GDX

Centrum Diagnostyczne

Nasze centrum diagnostyczne specjalizuje się we wszechstronnej diagnostyce i leczeniu chorób oczu.
Podczas kompleksowego badania lekarz okulista zdiagnozuje problem oraz podejmie decyzję o dalszym procesie leczenia jak również szczegółowo objaśni proces leczenia i odpowie na wszystkie Państwa pytania.

W ofercie badań naszego Centrum znajduje się:

 Tomografia SOCT 

Badanie wykonujemy najnowocześniejszym tomografem okulistycznym w regionie. Tomografia SOCT zrewolucjonizowała okulistykę i stała się podstawą do wykrywania i leczenia wielu groźnych schorzeń dając olbrzymią przewagę na tle innych metod diagnostycznych. Wykorzystuje się ją do  zaawansowanej i szczegółowej diagnostyki w przypadku:

 

  • zwyrodnienia plamki żółtej (AMD)
  • jaskry
  • obrzęku plamki
  • zmian nowotworowych
  • zmian cukrzycowych w siatkówce oka
  • kwalifikacji do podania terapii anty-VEGF i monitorowania jej skuteczności
  • diagnostyce chorób oczu oraz zaburzeń na tle neurologicznym
     

GDX  SOCT

Badanie służące do wykrywania zaniku włókien  nerwu wzrokowego oraz  oceny tarczy nerwu. Najczęściej wykorzystywane jest do wykrywania jaskry oraz w procesie jej leczenia.

Perymetria-Komputerowe badanie pola widzeniaDzięki najnowszej technologii cyfrowej  wykorzystującej proces „śledzenia oka” oraz selektywnym testom dobranym do konkretnych schorzeń urządzenie pozwala na dokładną ocenę zmian w zakresie widzenia i jest ważnym elementem procesu leczenia.

Refraktometria Keratometria 
Jest to inaczej komputerowe badanie wzroku które wykonujemy na najnowocześniejszych urządzeniach firmy Nidek. Badanie to jest podstawą do dalszego doboru szkieł korekcyjnych i soczewek kontaktowych. Stosowana jest również do oceny postępu krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu.

Tonometria
Tonometria, czyli pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego. Badanie to jest szczególnie ważne w przypadku chorych na jaskrę. Pozwala bezkontaktowo oraz bez konieczności podawania leków wykonać pomiary ciśnienia w oku jest ono bardzo przydatne w procesie leczenia.

USG 

Badanie ultrasonograficzne pomaga uwidocznić struktury wewnętrzne oka lub ewentualne patologie obecne w oku,nawet w stanie obniżonego wglądu przy zaawansowanej zaćmie ! Badanie to jest również bardzo przydatne do wizualizacji struktur       poza gałką oczną obecnych w oczodole. Stosuje się je między innymi do zdiagnozowania odwarstwienia siatkówki, monitorowania zmian w tylnym odcinku oka w przebiegu krwotoków doszklistych czy zapalenia wnętrza oka.


CENTRUM DIAGNOSTYCZNE

Optyk Hubert Gutsche
ul. Słowackiego 51 Przy Parkingu  87-700 Aleksandrów Kujawski

REJESTRACJA
Poniedziałek- Piątek od 8.30 do 17.00

Optyk Hubert Gutsche

Widocznie najlepszy!